naturalne zasady

czyli nasza organizacja pracy

DSC_0436

Plan Dnia

Nie ma nakazów, sztywnych planów zajęć – to dzieci i ich wrodzona ciekawość świata kreują porządek (czasem pozytywny chaos) dnia. Bardzo ważne jest dla nas by wszystkie dzieci w Leśnym Żłobku czuły się bezpiecznie, czuły, że są widzialne i słyszalne, a ich potrzeby są zauważone.

W jakim wieku przyjmujemy?

Do żłobka przyjmowane są dzieci w wieku 1- 3 roku. Nasze grupy liczą max. 22 dzieci, do przedszkola w wieku 3-6 roku. Grupy liczą max. 22 dzieci.

Nieobecność

Pod opieką dzienną przyjmowane są tylko dzieci zdrowe. Nie podajemy dzieciom żadnych leków (zgodnie z zapisem w statucie). Prosimy o informowanie o nieobecności dziecka telefonicznie. Gdy Rodzice planują przyprowadzić dziecko po dłuższej nieobecności, prosimy o informowanie, by możliwe było zamówienie odpowiedniej ilości posiłków.

Posiłki

Nasze Szkraby korzystają z posiłków: śniadanie, obiad – I danie: zupa, obiad – II danie, oraz podwieczorek

Pracujemy cały rok kalendarzowy

Będziemy poznawać naturę, bawić się, brudzić, uczyć zaufania i poczucia bezpieczeństwa przez cały rok kalendarzowy. Zabierzemy Wasze pociechy w sielską przygodę poznawania świata 5 dni w tygodniu, w godzinach Trąbki: 07:00 – 17:00, Gdańsk 06.30-17.00 (wyjątkiem będą dni ustawowo wolne oraz te, które są zgodne z ustalonym harmonogramem czyli Wigilia, Sylwester oraz przerwa remontowa 02 – 13 sierpnia 2021).

Każdy nasz Ludek winien mieć..

Pieluchy , chusteczki nawilżane, kapcie - chodź można u nas biegać na bosaka i tak byśmy woleli 😊, komplet ubrań na przebranie, smoczek jeśli dziecko używa, pieluszka bawełniana jeśli dziecko potrzebuje. Pościel (poduszka, kocyk/kołderka, prześcieradło na leżaczek o wielkości 130x60), kalosze, komplet przeciwdeszczowy, no i ubranie na zewnątrz dostosowane do pogody, kubeczek do picia, kubeczek, szczoteczka i pasta).

DSC_0418

zapraszamy do nas

ŻŁOBEK W TRĄBKACH WIELKICH

ul. Pawłowskiej 45
Trąbki Wielkie
+48 531 89 81 40​

ŻŁOBEK i przedszkole w Gdańsku

ul. Warszawska 55c
80-180 Gdańsk
+ 48 535 950 234